Vars Freeski Camp 2014
Přihlásit se

Středisko Vars/RisoulVars je pro newschoolery rozhodně atraktivnější než Risoul. Jsou zde velice kvalitní snowparky a perfektní zázemí pro zábavu po lyžování. Co se týče sjezdovak, nabízí Vars/Risoul celkem 180 Km svahů (46 km modrých, 116 km červených a 18 km černých).

     

Parc des Ecrins

Jako první se nabízí návštěva snowparku Parc des Ecrins, který leží úplně v údolí ve Vars, nad nástupní stanicí lanovky Sibieres. Překážky tvoří převážně raily, ale i vymazlené skoky.

Parc des Escondus

Další snowpark se jmenuje Park des Escondus. Jeho výhodou je, že horní část patří začátečníkům a spodní pokročilým jezdcům. Vzájemně si tak nepřekáží. Navíc je zde restaurace a bar, kde se za pár euro občerstvíte.

Parc L´Eyssina

Největší zvěrstvo se však rozprostírá ještě výš! Snowpark L´Eyssina je totiž opravdu hodně vymazlenou záležitostí. Leží ve výšce 2 400 m a je obsluhován dvěma vleky Crevoux I a II. Snowpark umožňuje vyžití pro začátečníky, pokročilé i profesionální jezdce, kteří zde naleznou řadu překážek, včetně obřích big airů s délkou 20 a 25 metrů.

Girly parc + Kid parc

Dále tu najdete Girly park pro freestylové dámy a kid park pro děti již od 3 let. Totem park vás zase zaujme přírodními moduly ze dřeva a kamene. Celkově se tu tedy můžete vyřídit až v 7 snowparcích. Nevěříte nám? Podívejte se na oficiální web a shlédněte zajímavá videa přímo ze snowparků: http://www.vars.com/hiver/gb/varspark.asp

Back-Country

Vars však nabízí vyžití i pro milovníky back-country. Největší adrenalin znamená úpatí mezi Col de Crevoux (2 530 m) a Pic de Chabrieres (2 750 m). Jde o extrémně prudké sjezdy a navíc na nich často padají laviny, které si už vyžádaly řadu životů. Jezdí se zde i závod světového poháru v rychlostním lyžování. O poznání příjemnější jsou pláně mezi lanovkou TSD Peyrol a TS Myat. Po nich se dá poměrně pohodlně dostat až do Vars.

Další třešničkou na dortu je také večerní lyžování.

 
 

Máte dotazy? volejte: +420 776 789 600pište: info@pux.cz

Nezávazná přihláška

 Security code